مشاوره و سنجش شغلی، شناسایی و ارائه فرصتهای شغلی و تامین نیروی انسانی مورد نیاز کارفرمایان

 

کاریابی

 

نکاتی که در کاریابی باید به آن توجه کرد

 

تعیین اهداف

 

 اهداف میتوانند بلند مدت و یا کوتاه مدت باشند اما قبل از اینکه برای کاریابی به جست و جو بپردازید باید اهداف خود را تعیین کنید.

تهیه رزومه

 برای دست یابی به یک فرصت شغلی خوب باید یک رزومه ی قوی داشته باشید. رزومه شامل اطلاعات و تجربیات و مهارتهایی است که کارجو دارد بنابراین تهیه آن برای خود کارجو و کارفرمایان اهمیت دارد چون اولین چیزی که کارفرما به آن میپردازد بررسی رزومه است.

انجام داوطلبانه کارها

 گاهی اوقات برای رسیدن به یک فرصت شغلی خوب باید مدتی را داوطلبانه و به صورت کارآموز در یک شرکت مشغول به کار شوید تا از نزدیک با کارها آشنا شده و بهتر بتوانید کار مورد نظر را پیدا کنید. کار کردن به صورت کارآموز هم باعث یادگیری میشود و هم اینکه میزان علاقه شما به کار را نشان میدهد.

کاریابی

تعهد کاری

 تعهد کاری یعنی شما به اندازه کافی وجدان و انگیزه برای انجام کار را دارید و به همین دلیل، به فردی قابل اعتماد برای مدیر خود تبدیل می‌شوید.

تفکر تیمی

یکی دیگر از ویژگی‌های یک کارمند که می‌تواند باعث تحسین و جذب از سوی مدیرش شود، توانایی قرار گرفتن فرد در شرایط کار تیمی است.

شما به عنوان کسی که قرار است در یک مجموعه کار کند، باید ببینید چگونه می‌توانید به عنوان عضوی از یک تیم کار کنید.

هوش هیجانی

هوش هیجانی عبارت است از مهارت‌های اجتماعی، آگاهی اجتماعی و البته توانایی مدیریت خود. این نوع هوش معمولاً در تعاملات با دیگران خود را نمایان می‌کند.

مهارت حل مسئله

مهارت حل مسئله یعنی توانایی فرد در به‌کارگیری خلاقیت، استدلال، اطلاعات، منابع در دسترس و نیز تجربیات گذشته در حل و فصل معضلات و مشکلات پیش رو.

سازگاری

توانایی تطبیق خود با شرایط کسب و کار که امروزه دائماً در حال تغییر است، مهارتی مهم برای هر کارجو به شمار می‌آید. کارجویی که بتواند خود را همواره با فناوری‌های روز هماهنگ کند، یا چند وظیفه را در روز مدیریت کند، نسبت به سایر هم‌قطارانش از اولویت ویژه‌ای برخوردار است.