طراحی و ساخت موبایل اپلیکیشن و موبایل سایت برای ios و اندروید، به صورت کاملا فارسی و بومی

 

نرم افزار موبایل

اپلیکیشن چیست؟

به نرم افزارهای کاربردی که بر روی موبایل ها و تبلت های هوشمند نصب شده و مورد استفاده قرار می گیرند اپلیکیشن می گویند. اپلیکیشن ها برای کاربردهای متنوعی طراحی می گردند. از جمله بازی، تجاری، آموزشی، سرگرمی، موزیک، فیلم و عکس، شبکه های اجتماعی و فروشگاهی.

انواع اپلیکیشن ها

اپلیکیشن های موبایل از نظر فنی به سه دسته تقسیم می شوند:

وب اپلیکیشن ها

وب اپلیکیشن برنامه‌ای رایانه‌ای بر پایه مدل کلاینت - سرور می‌باشد که در مرورگرهای وب اجرا می‌شود. در این اپلیکیشن ها ،نرم افزار و پایگاه داده در یک سرور مرکزی در کنار هم قرار دارند و توسط اینترنت قابل دسترسی هستند.

اپلیکیشن های نیتیو

این نوع از اپلیکیشن دارای قابلیت و کارایی بسیار بالایی به نسبت سایر اپلیکیشن ها می باشد اما ساخت و توسعه آن کمی زمانبر است . اپلیکیشن های نیتیو قادر به بهره گیری از منابع گوشی و سیستم عامل می باشند.

اپلیکیشن های هیبرید

اپلیکیشن های هیبرید ترکیبی از وب اپلیکیشن و نیتیو هستند. به طوری که برخی از ویژگی های پلتفرم نیتیو را دارا بوده و به سخت افزار موبایل دسترسی دارد. همانند وب اپلیکیشن ها در توسعه اپ های هیبرید از تکنولوژی های front-end استفاده می شود.

اپلیکیشن

مقایسه انواع اپلیکیشن:

زمانی که کارایی از اهمیت زیادی برخوردار باشد نیتیو بهترین گزینه است. این نوع از اپلیکیشن ها می توانند آفلاین کار کنند، از سرعت بالایی برخوردارند و امکان دسترسی به تمام قابلیت های دستگاه از جمله GPS، دوربین، شتاب سنج و لیست مخاطبین را دارند. اپ های نیتیو گزینه مناسبی برای ساخت برنامه های با گرافیک بالا و بازی ها هستند.

وب اپلیکیشن ها کاملا مستقل از پلتفرم هستند و هزینه توسعه آن ها نسبت به انواع دیگر کمتر است. بنابراین زمانی که شما نمی خواهید هزینه و زمان زیادی را صرف توسعه اپلیکیشن کنید می توانید از این روش استفاده نمایید.

اپ های هیبریدی به صورت آفلاین کار نمی کنند اما با پلت فرم های مختلف سازگاری داشته و نسبت به اپ های نیتیو هزینه کمتری دارند. در صورتی که شما به گرافیک بالایی در اپ خود نیاز ندارید و یا به دنبال ساخت برنامه ای برای پلت فرم های مختلف بوده و بودجه محدودی دارید، اپلیکیشن هیبریدی می تواند انتخاب مناسبی باشد.