طراحی اختصاصی و منحصر بفرد لوگو، تایپوگرافی، فونت، پوستر، جلد، کاتالوگ، بروشور، بنر، بیلبورد و ...

 

طراحی

 

طراحی گرافیک یا گرافیک دیزاین فرآیند ارتباطات بصری، و حل مسئله از طریق استفاده از متن، فضا، تصویر و رنگ است. طراحان گرافیک از روش‌های مختلف در ایجاد و ترکیب کلمات، نمادها و تصاویر به منظور خلق یک نمایش تصویری از ایده‌ها و پیام ها استفاده می‌کنند. طراح گرافیک ممکن است ترکیبی از تایپوگرافی، هنرهای بصری و تکنیک‌های صفحه‌آرایی را برای تولید یک نتیجه نهایی استفاده کند.

تایپوگرافی

ایپوگرافی هنری است که در آن طراح می‌کوشد با تغییر عناصر متن، مثل اندازه، فاصله حروف، شکل حروف، فاصله خطوط، پاراگراف بندی و مواردی از این دست زبان بصری برای تایپ به وجود آورد. تایپوگرافی در طیف گسترده‌ای از امور هنری، مثل ساخت تیتراژ فیلم، طراحی گرافیک، طراحی کتاب‌های کمیک، طراحی مالتی مدیا و... کاربرد دارد.

طراحی

صفحه آرایی

تنظیم و عرضه‌ی مجموعه‌ای از اطلاعات، شامل متن، تصویر یا هر دو، در یک سطح یا فضا با محدوده‌ای از پیش معلوم، با این هدف که اطلاعات را به بهترین و ساده‌ترین شکل منتقل کرده و مخاطب را متوجه و مشتاق آن اطلاعات کند.

در این تعریف انواع عکس، طرح، جدول و شکل به‌عنوان تصویر و تمام کلمات و حروف به‌عنوان متن منظور شده‌اند. لذا تمام اطلاعاتی که در صفحه قرار می‌گیرند، یا از جنس متن هستند یا تصویر.

پوستر

پوستر صفحات کاغذی در ابعاد تقریباً بزرگ هستند که بر روی آنها نوشته‌ها، طرح‌ها، نقاشی‌ها و نظیر آن چاپ شده‌است. پوسترها به منظور نصب شدن بر روی دیوارها یا دیگر سطوح عمودی تعبیه شده‌ و برای اطلاع رسانی موضوع خاصی به کار برده می شود. از پوسترها برای امور آموزشی استفاده زیادی می‌شود.

کاتالوگ

کاتالوگ اوراقیست که به منظور معرفی کلی کالا، خدمات، امکانات و...، از طرف فروشنده در اختیار خریدار و یا مشتری قرار می گیرد. در این راهنما بیشتر به جنبه تجاری، بازاریابی، جذب مخاطب و معرفی کالا و خدمات توجه می‌شود و توضیحات مختصری در مورد مشخصات کالا و یا چگونگی ارائه خدمات در آن ارائه می شود.