مدیریت حساب کاربری شما درشبکه های اجتماعی رایج و ایجاد شبکه اجتماعی اختصاصی فارسی

 

شبکه های اجتماعی

 

تعریف شبکه اجتماعی

شبکه اجتماعی، سایت یا برنامه ای اختصاصی است که به کاربران اجازه می دهد از طریق انتشار و به اشتراک گذاشتن اطلاعات، نظرات، پیام ها، تصاویر و غیره با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند.

 

بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی نوعی از بازاریابی اینترنتی است که از شبکه های اجتماعی به عنوان یک ابزار بازاریابی استفاده می نماید.هدف بازاریابی شبکه های اجتماعی تولید محتوایی است که توسط کاربران به اشتراک گذاشته می شود و به برندسازی و فروش بیش تر محصولات کمک می کند.

شبکه های اجتماعی

معرفی تعدادی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی

فیسبوک، توییتر، لینکدین، اینستاگرام، پینترست، گوگل پلاس و تلگرام نمونه هایی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی هستند. در ادامه به توضیح کوتاهی از هر یک از این رسانه های اجتماعی می پردازیم.

فیسبوک - Facebook

فیسبوک بزرگترین شبکه اجتماعی در جهان محسوب می شود. این شبکه اجتماعی در فوریه 2004 تاسیس شد، و بیش از 1.8 میلیارد نفر کاربر فعال دارد. اما با وجود محبوبیت زیاد در کشورهای بزرگ زیادی از جمله چین و روسیه، فیسبوک محبوبیت کمتری نسبت به بقیه شبکه های اجتماعی دارد.

توییتر - Twitter

توییتر در مارچ سال 2006 در سانفرانسیسکو تاسیس شد. در گذشته توییتر به کاربران اجازه می داد تا 140 حرف پیام متنی را ارسال کنند اما در حال حاضر امکان ارسال پیام مستقیم را از 140 حرف به هزار و 100 افزایش داده است. در ایران توییتر در بین مردم عادی طرفداران زیادی ندارد و بیشتر مورد توجه سیاست مداران، خبرنگاران و علاقه مندان به اخبار قرار گرفته است.

لینکدین - LinkedIn

لینکدین در سال 2003 به صورت رسمی راه اندازی شد. این شبکه اجتماعی یک محیط تخصصی و مناسب برای تبلیغات کسب و کار است. شما می توانید در لینکدین برای خود رزومه آنلاین ایجاد نموده و با افراد متخصص در زمینه کاری خود ارتباط برقرار کنید.

اینستاگرام - Instagram

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است که به شما امکان به اشتراک گذاشتن تصاویر را می دهد. این شبکه اجتماعی در اکتبر 2010 راه اندازی شد و هم اکنون بیش از 500 میلیون کاربر فعال دارد. اینستاگرام علاوه بر قابلیت به گذاشتن تصاویر، به شما این امکان را می دهد که پیش از ارسال عکس با استفاده از فیلترها و افکت ها آن ها را زیباتر و جذاب تر کنید.

پینترست - Pinterest

پینترست یک شبکه اجتماعی شناخته شده برای اشتراک‌گذاری تصاویر است که به کاربران اجازه می‌دهد بر اساس علاقه خود به اصطلاح پین کنند و سایر اعضا این تصاویر را لایک زده یا در صورت لزوم ریپین کنند. اعضا می‌توانند کل تصاویر پین شده به یک بورد خاص متعلق به یک نفر را دنبال کنند.

گوگل پلاس - Google+

گوگل پلاس سرویس شبکه اجتماعی گوگل است که در دسامبر 2011 راه اندازی شده و پس از توییتر، فیسبوک و لینکدین محبوب ترین شبکه اجتماعی محسوب می شود. از جمله امکانات این شبکه اجتماعی، حلقه ها، پاتوق ها جرقه ها و اجتماع ها است. این شبکه اجتماعی از نظر سئو می تواند برای کسب و کارها بسیار با اهمیت باشد.

تلگرام - Telegram

تلگرام پرطرفدارترین پیام رسان در ایران است. در سال ۲۰۱۷، تلگرام با حدود ۱۸۰ میلیون کاربر، هفتمین پیام‌رسان پرکاربرد شناخته شد. این پیام رسان در سال 2013 راه اندازی شد و با افزودن قابلیت هایی مانند گروه ها و کانال ها می توان آن را یک شبکه اجتماعی به حساب آورد.