تهیه و تولید محتوای تخصصی و انحصاری مطابق با الگوریتمهای موتور های جستجو

تولید محتوا

تعریف محتوا

به کلیه محتوای متنی، صوتی و تصویری که اطلاعات معناداری را به کاربران ارائه دهد محتوا می‌گویند. محتوا می تواند شامل اسناد، تصاویر، فایل های صوتی، فیلم و انیمیشن باشد.

امروزه محتوا یکی از مهم ترین فاکتور ها در جذب و ارتباط با مشتریان بوده و تولید و انتشار محتوای با کیفیت و ارزشمند نقش بسزایی در شناخته شدن توسط مشتریان ایفا می کند. با توجه به این که الگوریتم های جدید موتورهای جستجو محتوای سایت ها را بر اساس کیفت رتبه بندی می کنند، بدیهی است هر محتوایی نمی تواند به بهبود رتبه سایت و قرار گرفتن در صفحات نتایج جستجوی گوگل کمک نماید و در نظر گرفتن اصول تولید و انتشار محتوا برای دستیابی به این هدف ضروری است.

در ادامه به توضیح برخی از مهم ترین مفاهیم مرتبط با محتوا می پردازیم.

استراتژی محتوا (Content Strategy)

در بحث مدیریت محتوا، وقتی از استراتژی محتوا حرف می‌زنیم، با قسمت برنامه‌ریزی آن سر و کار داریم. محتوا باید در تمام طول عمر خود مدیریت شود. همچنین باید دائماً با هدف‌های کسب و کار و تحلیل‌های مرتبط با آن، همسو شود. استراتژی محتوا در مورد تمام مراحل مرتبط به زندگی یک محتوا نظر می‌دهد و بر روی آن تأثیر دارد. ایده‌های اولیه آن، تولید و توسعه آن، ارائه آن، ارزیابی آن و در نهایت حذف و کنار گذاشتن آن.

ux

تجربه کاربری (User Experience)

تجربه کاربری شامل رفتارها، نگرش‌ها و احساسات یک کاربر درباره استفاده از یک محصول، سامانه یا سرویس خاص است. تجربه کاربری جنبه‌های کاربردی، تجربه شده، اثرگذار به صورت عاطفی، معنادار و ارزشمند تعامل انسان و رایانه و مالکیت محصول را در بر می‌گیرد. علاوه بر این، برداشت یک فرد از جنبه‌های مختلف یک سامانه مانند سودمندی، کاربری آسان و کارایی نیز در گستره تجربه کاربری قرار می‌گیرد. به عبارت دیگر، تجربه کاربری همان خاطره‌ای است که با استفاده از یک محصول، سامانه یا سرویس در ذهن کاربر نقش می‌بندد.

معماری اطلاعات

معماری اطلاعات (Information Architecture)

معماری اطلاعات هنر و علم سازماندهی اطلاعات در وبسایت ها، اینترانت ها، نرم‌افزارها، و واسط ‌های کاربر است. معماری اطلاعات، عبارت است از طراحی ساختاری سامانه‌های اشتراک اطلاعات، که با هدف ارتقای یافت‌پذیری و کاربردپذیری انجام می‌شود. معماران اطلاعات، چارچوبی برای چیدمان اطلاعات تعریف می‌کنند تا کاربر به سرعت و سهولت به اطلاعات مورد نظر خود دست یابد.

کپی رایت

کپی رایت (Copyright)

کپی رایت مجموعه‌ای از حقوق انحصاری است که به ناشر یا پدیدآورنده یک اثر اصل و منحصربه‌فرد تعلق می‌گیرد و حقوقی از قبیل نشر، تکثیر و الگوبرداری از اثر را شامل می‌شود. این قانون حوزه کارهای ادبی، سینمایی، تولید موسیقی، ضبط صدا، نقاشی، عکاسی و نرم‌افزار،نمایش‌های زنده،پخش برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی، و طراحی‌های صنعتی را دربر می گیرد.

سئو

سئو (SEO)

به فرایند بهینه سازی وبسایت به منظور دستیابی آسان و سریع کاربران به سایت از طریق جستجو در گوگل سئو گفته می شود. محتوا یکی از سه فاکتور اصلی در رتبه سایت می باشد. محتوا و سئو باهم ارتباط دو طرفه دارند. محتوا بدون استراتژی سئو نمی تواند در بازار دیجیتال حفظ شود و سئو بدون محتوا مانند موتوری بدون چرخ است که به هیچ جایی نمی رود. اگر تمام تکنیک های سئو را رعایت کرده باشید، اما سایت شما دارای محتوای ارزشمند و باکیفیت نباشد، شانس زیادی برای نمایش در صفحات اول نتایج جستجوی گوگل نخواهید داشت.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا (Content Marketing)

بازاریابی محتوا یک رویکرد بازاریابی استراتژیک است که تمرکز آن بر تولید و انتشار محتوای ارزشمند، جامع و مناسب برای جذب و حفظ مخاطبان خاص است و در نهایت مشتری را به اعمال سود آور هدایت می نماید.